Przedszkola w gminie Rzepiennik Strzyżewski
W gminie Rzepiennik Strzyżewski działają 4 placówki wychowania przedszkolnego. Oferują 270 miejsc, z których korzysta 224 dzieci. Szacunkowo około 46 miejsc może pozostawać niewykorzystanych. Placówki działają w 4 miejscowościach.
Przedszkola w gminie Rzepiennik Strzyżewski – najważniejsze informacje
Placówki w gminie dysponują łącznie 270 miejscami. Korzysta z nich 224 dzieci, co oznacza obłożenie na poziomie około 83,0%. Szacowana liczba niewykorzystanych miejsc wynosi około 46.
Obłożenie miejsc w gminie Rzepiennik Strzyżewski wynosi 83,0%. Dla porównania: powiat tarnowski — 83,8%, województwo małopolskie — 83,9%, cała Polska — 83,9%.
Najwięcej placówek — 1 — działa w miejscowości Olszyny, co stanowi 25% wszystkich placówek w gminie.
Wychowanie przedszkolne – gmina Rzepiennik Strzyżewski w liczbach
Wielkość grup
Na jeden oddział przypada tu średnio 20,4 dzieci. To więcej niż w powiecie tarnowskim (19,9), więcej niż w województwie małopolskim (19,1), więcej niż w całej Polsce (18,8).
W zestawieniu wszystkich regionów tego szczebla daje to 1822. miejsce na 2 479, licząc od najmniejszych grup.
Roczniki
Trzylatków jest tu o 54,4% mniej niż sześciolatków.
Te liczby czyta się ostrożnie. Sześciolatki mają obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne, więc są w przedszkolach niemal w komplecie. Trzylatki chodzą dobrowolnie. Różnica między rocznikami odzwierciedla więc zarówno demografię, jak i to, ilu rodziców posyła młodsze dzieci — nie sam spadek liczby urodzeń.
Źródło: dane z rejestru placówek oświatowych, stan na 30 września 2025. Liczba dzieci na oddział to iloraz liczby zapisanych dzieci i liczby oddziałów zgłoszonych przez placówki.
Przedszkola w gminie Rzepiennik Strzyżewski według miejscowości
| Miejscowość | Placówki | Miejsca | Dzieci | Szac. wolne | Obłożenie | Publ. / niepubl. |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Olszyny | 1 | 100 | 76 | 24 | 76,0% | 1 / 0 |
| Rzepiennik Biskupi | 1 | 100 | 95 | 5 | 95,0% | 1 / 0 |
| Rzepiennik Suchy | 1 | 25 | 18 | 7 | 72,0% | 1 / 0 |
| Turza | 1 | 45 | 35 | 10 | 77,8% | 1 / 0 |
| Cała gmina | 4 | 270 | 224 | 46 | 83,0% | 4 / 0 |
Nazwa miejscowości prowadzi do pełnej listy jej placówek. „Szac. wolne" to różnica między liczbą miejsc zgłoszonych przez placówki a liczbą zapisanych dzieci.
Gdzie w gminie Rzepiennik Strzyżewski może być najwięcej wolnych miejsc?
- Olszyny
24 szac. wolnych miejsc · 1 placówka · obłożenie 76,0% - Turza
10 szac. wolnych miejsc · 1 placówka · obłożenie 77,8% - Rzepiennik Suchy
7 szac. wolnych miejsc · 1 placówka · obłożenie 72,0% - Rzepiennik Biskupi
5 szac. wolnych miejsc · 1 placówka · obłożenie 95,0%
Liczba wolnych miejsc jest wartością szacunkową na podstawie dostępnych danych. Aktualną dostępność należy potwierdzić bezpośrednio w placówce.
Obłożenie miejsc w miejscowościach
Średnia dla całej gminy: 83,0%, dla powiat tarnowski: 83,8%. Im wyższe obłożenie, tym mniejszy zapas miejsc.
Jakie placówki działają w gminie Rzepiennik Strzyżewski
| Typ placówki | Ile | Udział | Miejsca | Szac. wolne |
|---|---|---|---|---|
| Oddział przedszkolny w szkole podstawowej | 2 | 50% | 125 | 31 |
| Przedszkole | 2 | 50% | 145 | 15 |
Oddział przedszkolny przy szkole podstawowej to częsty wybór dla sześciolatków — blisko przyszłej szkoły. Punkty przedszkolne to mniejsze formy wychowania przedszkolnego, zwykle o bardziej elastycznej organizacji.
Przedszkola w gminie Rzepiennik Strzyżewski na mapie
Wczytywanie mapy…Kolor znacznika pokazuje szacowaną dostępność: zielony — są wolne miejsca, czerwony — brak, szary — placówka nie podała liczby miejsc. Część adresów jest wskazana z dokładnością do centrum miejscowości; takie punkty mają o tym adnotację w dymku. Kliknij mapę, aby włączyć przybliżanie kółkiem myszy.
Placówki (4)
-
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Olszynach62, 33-164 Olszynypubliczna Oddział przedszkolny w szkole podstawowej miejsc: 10024 szac. wolnych
miejsc -
10 szac. wolnych
miejsc -
Szkoła Podstawowa w Rzepienniku Suchym im. Marii Konopnickiej176, 33-163 Rzepiennik Suchypubliczna Oddział przedszkolny w szkole podstawowej miejsc: 257 szac. wolnych
miejsc -
Przedszkole Publiczne w Rzepienniku Biskupim223, 33-163 Rzepiennik Biskupipubliczna Przedszkole miejsc: 1005 szac. wolnych
miejsc
Prowadzisz stronę gminy albo piszesz o oświacie?
Przygotowaliśmy gotowe materiały do wykorzystania bez pytania nas o zgodę: akapit na stronę urzędu, post do mediów społecznościowych, widget z aktualną listą placówek oraz formułę cytowania dla redakcji. Bezpłatnie, bez reklam i bez rejestracji.
Materiały dla tej gminyGmina Rzepiennik Strzyżewski na tle powiatu tarnowskiego
| Wskaźnik | Gmina | Powiat |
|---|---|---|
| Obłożenie miejsc | 83,0% | 83,8% |
| Dzieci na oddział | 20,4 | 19,9 |
| Dzieci na placówkę | 56,0 | 50,4 |
| Udział placówek publicznych | 100% | 78% |
| Udział szacowanych wolnych miejsc | 17,0% | 16,7% |
Porównanie gmin w całym powiecie znajdziesz na stronie powiatu tarnowskiego.
Przedszkola w gminie Rzepiennik Strzyżewski – pytania rodziców
Ile przedszkoli działa w gminie Rzepiennik Strzyżewski?
Według danych z rejestru placówek oświatowych w gminie Rzepiennik Strzyżewski działają 4 placówki wychowania przedszkolnego w 4 miejscowościach.
Ile miejsc oferują przedszkola w gminie Rzepiennik Strzyżewski?
Placówki zgłosiły łącznie 270 miejsc, a liczba zapisanych dzieci wynosi 224.
Czy w gminie Rzepiennik Strzyżewski są przedszkola niepubliczne?
Według tych danych nie — wszystkie 4 placówki są publiczne. Najbliższe niepubliczne placówki znajdziesz na stronie powiatu tarnowskiego.
Czy w gminie Rzepiennik Strzyżewski są wolne miejsca w przedszkolach?
Szacunkowo tak — różnica między liczbą miejsc a liczbą zapisanych dzieci wynosi około 46. To wartość wyliczona z danych sprawozdawczych, a nie deklaracja naboru, więc dostępność trzeba potwierdzić w konkretnej placówce.
Jakie jest obłożenie przedszkoli w gminie Rzepiennik Strzyżewski?
Zajętych jest około 83,0% zgłoszonych miejsc, wobec 83,8% w całym powiecie.
W której miejscowości działa najwięcej przedszkoli?
W miejscowości Olszyny — 1 placówka, czyli około 25% wszystkich w gminie.
W której miejscowości może być najwięcej wolnych miejsc?
Największy szacowany zapas miejsc ma Olszyny — około 24. Wartość jest szacunkowa i dotyczy całej miejscowości, nie pojedynczej grupy wiekowej.
Ile dzieci przypada na jeden oddział?
W placówkach na terenie gminy na jeden oddział przypada średnio 20,4 dziecka. W całym powiecie jest to 19,9.
Inne gminy w powiecie tarnowskim
- gmina Tuchów
15 placówek - gmina Tarnów
14 placówek - gmina Żabno
12 placówek - gmina Lisia Góra
11 placówek - gmina Wojnicz
11 placówek - gmina Zakliczyn
11 placówek - gmina Ciężkowice
10 placówek - gmina Ryglice
10 placówek
Pełne porównanie gmin jest na stronie powiatu tarnowskiego, a szerszy obraz — na stronie województwa małopolskiego.
Zanim wybierzesz przedszkole
- Rekrutacja do przedszkola — terminy, punkty i co zrobić, gdy dziecko się nie dostanie
- Co dziecko powinno umieć przed przedszkolem — i czego nikt nie ma prawa wymagać
- Tort na urodziny w przedszkolu — czy można przynieść
- Dziecko gryzie albo jest gryzione — czego możesz oczekiwać od przedszkola
Źródła danych
Liczby na tej stronie pochodzą z publicznego rejestru placówek oświatowych i danych sprawozdawczych Systemu Informacji Oświatowej, stan na 30 września 2025. Liczba miejsc, dzieci i oddziałów to wartości zgłoszone przez same placówki; sumy dla miejscowości i gminy powstają przez ich zsumowanie. Szacowane wolne miejsca to różnica między liczbą miejsc a liczbą zapisanych dzieci — nie jest to deklaracja placówki o naborze i nie uwzględnia podziału na grupy wiekowe, dlatego bieżącą dostępność zawsze potwierdź bezpośrednio w przedszkolu. Oceny i opinie pochodzą od użytkowników serwisu i przechodzą moderację. Komplet danych tej gminy możesz pobrać jako plik CSV i wykorzystać we własnym opracowaniu.